4 przydatne wtyczki do WordPressa
Przy tworzeniu sklepów i stron internetowych, ciężko jest uniknąć wykorzystywania dodatkowych wtyczek. Jednak wtyczka wtyczce nie jest równa. Które z nich są warte uwagi? Czy warto inwestować w płatne wtyczki, czy może lepiej szukać ich darmowych zamienników?
Przy wyborze wtyczek, pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, jest: „Czy rzeczywiście potrzebuję do tego wtyczki?”. Często nie jest to oczywiste, a wiele rzeczy możemy wykonać bez ich wykorzystania. Musimy zawsze pamiętać o tym, że każda dodatkowa wtyczka, to z jednej strony obciążenie dla naszego serwisu, a z drugiej potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa.
Wybierając odpowiednią wtyczkę, powinniśmy kierować się przede wszystkim konkretnymi potrzebami, oraz względami bezpieczeństwa. Powinniśmy znaleźć wtyczkę, która jest cały czas rozwijana i wspierana przez jej producenta. W internecie możemy znaleźć wiele wtyczek, które po utworzeniu nie były dalej rozwijane. Wybrana przez nas wtyczka będzie działała zapewne cały czas na stronie, więc warto zadbać o to, aby była jak najlepsza.
W internecie znajdziemy wiele darmowych wtyczek, jednak do rozwiązań komercyjnych większość z nich nie będzie się nadawała. Strona firmowa jest wizytówką naszej firmy i nie powinna być uzależniona od działania wtyczek o wątpliwym pochodzeniu. Przy sklepach i innych serwisach sprawa jest jeszcze poważniejsza, gdyż strona generuje konkretne przychody, więc nie możemy ryzykować, że wadliwa wtyczka, uniemożliwi nam prowadzenie biznesu.
1. WPML.
Pierwszą z bardzo przydatnych wtyczek, które chciałbym przedstawić, jest wtyczka WPML. Wtyczka ta odpowiada za wielojęzyczność serwisów internetowych. Każdy, kto miał do czynienia z tworzeniem stron, czy sklepów, w których była wymagana wielojęzyczność, na pewno spotkał się z tą wtyczką.
Wtyczka ta jest od wielu lat rozwijana i działa bardzo dobrze zarówno przy mniejszych, jak i przy większych serwisach. Wielokrotnie wykorzystywałem tę wtyczkę przy tworzeniu różnego rodzaju stron i sklepów i nigdy nie napotkałem większych problemów z jej działaniem.
Większość dostępnych na rynku motywów graficznych, także posiada wsparcie dla tej wtyczki, co znacznie ułatwia jej wykorzystanie.
Dzięki ciągłemu rozwojowi, wtyczka posiada wiele dodatkowych modułów, które możemy wykorzystać przy sprzedaży, pozycjonowaniu czy innych działaniach marketingowych.
Po więcej szczegółów oraz w celu zapoznania się z konkretnymi cennikami zapraszam tutaj.
2. WooCommerce.
Jest to jedna z tych nielicznych wtyczek, które są darmowe i jednocześnie cały czas bardzo intensywnie rozwijane.
Wtyczka ta odpowiada za sprzedaż w sklepach internetowych. Wielokrotnie wykorzystywałem ją zarówno przy sklepach które miały kilkanaście produktów, jak i przy takich które miały ich kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście przy większej ilości produktów, potrzebujemy lepszego serwera, ale tak jest zawsze, niezależnie od tego, z jakiej wtyczki skorzystamy.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
3. Flexible Shipping PRO.
Tworząc sklep internetowy, bardzo często spotykam się z nietypowymi wymaganiami jeżeli chodzi o koszty wysyłki. Bardzo często nie możemy zastosować prostych stawek, a koszty wysyłki musimy generować na podstawie np. wagi towarów, ich klas wysyłkowych, czy innych parametrów.
Niestety w tym wypadku, bez wykorzystania specjalistycznych wtyczek, będziemy mieli poważny problem z utworzeniem odpowiednich zależności, a często nawet będzie to niewykonalne.
Tutaj z pomocą przychodzi nam WPDESK i ich wtyczka Flexible Shipping Pro.
Dzięki tej wtyczce możemy skonfigurować nawet bardzo skomplikowane zależności. Osobiście bardzo często wykorzystuję tę wtyczkę w przypadkach gdy obliczenia cen transportu są bardziej skomplikowane. Wtyczka ta jest przyjazna dla użytkowników i po utworzeniu sklepu osoba, która będzie nim zarządzała, będzie mogła samodzielnie wprowadzać odpowiednie modyfikacje.
Wtyczka ta jest cały czas rozwijana i posiada szeroki wachlarz integracji, co jest bardzo ważne przy tworzeniu sklepów.
Po szczegóły zapraszam tutaj.
4. All-in-One WP Migration.
Na koniec, wtyczką, którą wykorzystuję w dosłownie każdym z projektów opartych na WordPressie, jest All-in-One WP Migration.
Jest to wtyczka, dzięki której bez problemu wykonamy pełny backupu strony. Dzięki tej wtyczce także bez problemu przeniesiemy stronę np. z domeny developerskiej na produkcyjną.
Wszystkie te opcje mamy w darmowej wersji. Także w tej wersji możemy bez problemu przywrócić stronę z wcześniej wykonanego backupu. Jedynie podczas przywracania strony, serwer musi nam pozwalać na przesłanie odpowiednio dużego pliku, aby wgrać backup.
Wtyczka ta posiada także dużą ilość płatnych rozszerzeń. Dzięki dodatkowym rozszerzeniom możemy np. wgrywać pliki backupu bez względu na ograniczenia konfiguracji serwera, jeżeli chodzi o wagę przesyłanych plików. Innym z rozszerzeń jest np. automatyczne przesyłanie plików backupu na zewnętrzny serwer.
To tylko przykładowe zastosowania tej wtyczki, a po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Podsumowanie.
Wtyczki, które przedstawiłem powyżej, stanowią tylko niewielką część zestawu, z którym pracuję na co dzień. W miarę czasu postaram się zamieścić tutaj także kolejne przydatne opisy wtyczek.
Nowy komentarz